Dzika droga. Jak odnalazłam siebie.

W gabinecie kosmetycznym rozmawia się o wszystkim. O życiu. filmach, podróżach, książkach. Wymieniamy się z klientkami i klientami swoimi wrażeniami i przemyśleniami. Często pożyczamy sobie ostatnio przeczytaną książkę, tak też było tym razem. Jedna z moich klientek przyniosła mi “Dziką drogę” Cheryl Strayed. Jest to autentyczna historia dziewczyny po przejściach – śmierci mamy, z którą była bardzo blisko związana, rozpadzie małżeństwa, perypetiach z mężczyznami i incydentach z narkotykami – historia Cheryl, która będąc na skraju przepaści postanowiła odnaleźć siebie. Wyruszyła w podróż życia -samotną, pieszą wędrówkę szlakiem przebiegającym przez Amerykę Północną, od Meksyku do Kanady.

20131209_153053

Podziwiam ludzi, którzy mają odwagę / z drugiej strony może to być brak wyobraźni i obiektywnej oceny sytuacji/ rzucić całe swoje dotychczasowe życie  i wybrać się w taką podróż. Myślę, że nie byłabym do tego zdolna. Ostatnio słyszałam od klientki, że jej znajoma wynajęła swoje mieszkanie i zamierza podróżować rowerem po świecie /nawet kilka lat/, aż znajdzie swoje miejsce na Ziemi. Zaczyna już jutro. Jedzie na Filipiny. Swoje podróże będzie opisywała w internecie. Niestety nie mam namiarów, ale będę szukała i może uda mi się śledzić jej wędrówkę.

W książce Cheryl Strayed razem z autorką pokonujemy wszystkie trudności, spotykamy ciekawych ludzi, podziwiamy piękno krajobrazów, ale też przeżywamy strach przed spotkaniami z groźnymi zwierzętami i z żywiołami /wiatr, ulewy, śnieg, mróz/. Widzimy, że nie wszystko jesteśmy w stanie przewidzieć i na wszystko się przygotować. Obserwujemy metamorfozę, którą przechodzi nasza bohaterka, od zagubionej dziewczyny do dojrzałej kobiety. Opowieść o wartkiej akcji, zakończona happy endem. Wprawdzie Cheryl nie przeszła całego Pacific Crest Trail, niektóre fragmenty musiała pominąć np. ze względu na wyjątkowo złe warunki atmosferyczne, ale osiągnęła swój cel – odnalazła siebie.

Polecam.

Zdjęcie z nagłówka: Flickr.com, by Rowdy Kittens, license http://creativecommons.org/licenses/by/2.0/deed.en
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You May Also Like